poniedziałek, 10 września 2012

Wielka Księga Przepisów

Autor: Agnieszka Górska
Wydawnictwo: Demart
Okładka: twarda
Ilość stron: 232
Rok wydania: 2011
Seria: Dzieci gotują


Wielka Księga Przepisów po pierwsze jest NAPRAWDĘ WIELKA :) i wiedza w niej zawarta dla młodych kucharzy jest też ogromna.
Książka podzielona jest na działy:

  • na zimno (pasty, sałatki,coś na ząb)
  • na ciepło (proste pomysły, inspiracje ze świata)
  • na słodko (ciasta i łakotki,desery i napoje)
Każdy przepis opatrzony jest zdjęciem, lista potrzebnych naczyń,oczywiście składników i każda czynność opisana jest krok po kroku i pokazana na rysunku. Więc każdy mały kucharz przy pomocy dorosłego może poradzić sobie z każdym zadaniem. Po każdym rozdziale mamy miejsce na swój własny przepis, mamy przygotowane ramki i sami możemy rozrysować krok po kroku jak przyrządzaliśmy potrawę.Przez całą książkę towarzyszy nam Kuchcik, który zawsze musi coś od siebie dołożyć no i rozśmieszy nie raz. Po przepisach znajdziemy opowiadania. Oprócz tego książka posiada poradnik jak przygotować przyjęcia tematyczne, jak nakryć do stołu są też porady co zrobić by goście dobrze się bawili no i coś dla gości jak się zachować. A na samym końcu znajdziemy słowniczek obrazkowy, gdzie wszystko jest pokazane, opisane krok po kroku, no i opisanie czynności jakie wykonujemy w kuchni.
No więc faktycznie jest to wielka księga, jest po prostu świetna.Moja mała kucharka była pod wielkim wrażenie,  zresztą ja też. Ogromnie się cieszę,że książka trafiła w moje ręce. A przepisy w niej zawarte na pewno ukażą się na blogu, mamy już sporo zaznaczonych i czekają na swoją kolej.


źródło  http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com 
Z dziećmi i dla dzieci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...